wtorek, 30 sierpnia 2016

Gorące premiery - wrzesień 2016

Mimo że jesień tuż za pasem, my wciąż czujemy lato. To wszystko za sprawą gorących premier, które nadchodzą we wrześniu. Przedstawiam Wam cztery najnowsze i najciekawsze pozycje, jakie warto mieć w swojej biblioteczce.

Z pewnością znajdą się wśród nas tacy, którzy czekają ze zniecierpliwieniem na premierę ostatniego tomu trylogii Ricka Yanceya. Już niebawem nastąpi premiera ostatniej części "Piąta fala" zatytułowana "Ostatnia gwiazda". Z okładki książki dowiadujemy się, że do końca świata pozostają 4 dni. Później po człowieku zniknie wszelki ślad. Próby jakiegokolwiek ocalenia nie mają już sensu, a jedyną szansą dla ludzkości jest walka z wrogim najeźdźcą. Kim w rzeczywistości okaże się wróg? Czy bohaterowie wypełnią trudną misję? Przekonacie się o tym już niebawem. Premiera nastąpi 14 września 2016.

Kolejna książka na którą ja osobiście czekam to "Zbrodnie pozamałżeńskie". Książka napisana przez duet Daniela Koziarskiego i Agnieszki Lingas-Łoniewskiej opisuje piłkarza, który będąc u szczytu formy, staje przed szansą zrobienia wielkiej kariery. Radość Marcina z sukcesów piłkarskich przykrywa problemy małżeńskie. Alicja - żona Marcina - nie zauważa sukcesów męża. Jest pochłonięta swoimi sprawami i karierą naukową. Zazdrosny o przyjaciela Alicji małżonek postanawia dać nauczkę Adamowi. Sprawy przybierają w pewnym momencie nieoczekiwany zwrot akcji. Adam zostaje odnaleziony martwy.

Wydawać się może, że książka będzie opisywała losy tego duetu. Miłym zaskoczeniem dla mnie było, że w książce opisany zostało jeszcze inne małżeństwo. Żeby było ciekawiej ich relacje są również nie są takie jakich by się chciało uświadczyć w związku małżeńskim. Marta zdradza męża ze studentem Damianem, natomiast Arek odkrywa swoje zainteresowanie Maciejem, aplikantem w jego firmie. Czy coś z tego wyjdzie? Czy prawda wyjdzie na jaw? Przekonacie się o tym w najbliższy czwartek, 1 września. Właśnie w tym dniu odbędzie się premiera.


Kolejna pozycja jest okraszona odrobiną kontrowersji, co dodaje jej trochę dreszczyku emocji podczas długich jesiennych wieczorów. Ryszard Ćwirlej napisał kryminał zatytułowany "Śliski interes". Tytuł jest dosyć dwuznaczny, jednak zdecydowanie odbiega od tego co ujrzymy w środku.

Akcja ma miejsce zimą 1983 roku. Niebawem święta Bożego Narodzenia, a chorąży Teofil Olkiewicz zostaje zupełnie przypadkowo oficerem prowadzącym śledztwo. Sprawa jest dość nietypowa. Na jednej ulic w stolicy Wielkopolski znalezione zostają w śniegu zwłoki. Ktoś został zamordowany? W żadnym wypadku! Ciało zostało wykradzione z grobu. Cinciarzowi Rychowi Grubińskiemu grozi niebezpieczeństwo. Grupa konkurujących mu w fachu ludzi chce go "sprzątnąć". Najgorsze w tym wszystkim wydawać się może, że wiedzą gdzie się ukrywa. Podporucznik Mirosław Brodziak - przyjaciel Grubińskiego wyrusza do gospodarstwa ukrytego wśród lasów, by ostrzec przyjaciela. Ma świadomość tego, że bandyci też tam mogą zmierzać.

Co mają ze sobą wspólnego te dwie historie? Przekonacie się o tym 14 września.


Ostatnia książka jaką chciałbym przedstawić jest z gatunku "tych lekkich". Czy ktoś z Was zastanawiał się kiedyś jakie piekło przeżywa kobieta w Arabii Saudyjskiej? W świecie islamu wszystkie tajemnice są pilnowane niczym najdroższy skarb. Księżniczka Sułtana postanawia przerwać milczenie.

Roksana została oblana kwasem przez swojego męża tylko dlatego, że postanowiła wyjść z domu bez jego pozwolenia. Odważna Fiery zrobiła wszystko co mogła, aby zdobyć stopień naukowy, zaś Maha - córka księżniczki Sułtany - w tajemnicy wspierała uchodźców z Syrii. Wszystkie te kobiety mają jeden wspólny mianownik - żyją na Bliskim Wschodzie. Wśród bohaterek reportażu Jean Sasson jest wiele takich, które oddały życie, ale też takie, które nie boją się walczyć o swoje prawa. "Sekrety księżniczki" to pozycja, po którą powinien sięgnąć nie tylko ten, kto interesuje się kulturą arabską, ale też Ci, którzy w ogóle jej nie znają, aby przekonali się, że żyją w pełnym komforcie. Amerykańska dziennikarka Jean Sasson ukazuje w książce to, co w arabskim kręgu kulturowym uznaje się za tabu. Premiera 14 września.


A Wy na jakie książki czekacie? Co chcecie abym zrecenzował? Swoje propozycje umieszczajcie w komentarzu :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz