czwartek, 1 września 2016

Gorące premiery - październik 2016

Październik podobnie do września będzie rozpieszczał nas wyjątkowymi pozycjami książkowymi, do których można zajrzeć. Szczerze powiedziawszy miałem ogromny problem z tym, żeby wybrać kilka z nich. Duża część z nich wydaje się być interesująca, lecz ja wybrałem dla Was część z nich. Oto one:

1. Atka Brożek - "Wszystko"

Już 6 października do polskich księgarni trafi poruszająca opowieść zatytułowana "Wszystko".

Ostra i przejmująca historia samotnych kobiet w świecie wielbiącym mężczyzn. Gwałtowny, brutalny, ostry, ale i głęboko poruszający monolog pięćdziesięciokilkuletniej Anki, którą pewnego dnia opuszcza młodsza o ponad dwadzieścia lat Magda – najbliższa przyjaciółka, powierniczka, naśladowczyni, wróg, a w końcu też kochanka.

Poprzez potok wspomnień i wzajemnych oskarżeń przebija ogromna tęsknota i miłość do niegdyś pięcioletniej Magdy, która przyprowadzona przez rodziców na przyjęcie sylwestrowe do Anki, zaczyna powoli wypełniać jej całe życie. Ta powieść-dramat pokazuje cierpienie dwóch kobiet, które poprzez nałogi, przygodny seks i niekończące się paplanie próbują ukoić ból i odnaleźć poczucie własnej wartości w świecie wielbiącym mężczyzn. Tylko po to, aby w końcu ten świat zaakceptować.

Opowieść o sile kobiecej przyjaźni, horrorze samotności i ciągłym nienasyceniu. Ale przede wszystkim o tym, że największym przekleństwem w życiu jest – chcieć wszystko.

Sklep internetowy empik.com oferuje zakup książki za 27,49 zł. Cena po premierze będzie wynosiła 34,90 zł.


2. Ioana Parvulescu - "Życie zaczyna się w piątek"

Z całą pewnością swój głód książkowy zjedzą także fani kryminałów i sensacji.

Akcja zaczyna się w roku 1897, w XIX wiecznej Rumunii. Na polach pod Bukaresztem znaleziony zostaje nieprzytomny mężczyzna. Nie wiadomo kim jest, ani skąd pochodzi. Może to oszust albo przestępca uciekający przed pościgiem? A może pacjent szpitala psychiatrycznego?

Akcja tej (częściowo!) kryminalnej powieści rozgrywa się w ciągu zaledwie 13 dni: od piątku 19 grudnia do końca roku. Niezwykle żywe opisy autorki pozwalają za pomocą wyobraźni dostrzec obraz Bukaresztu z końca XIX wieku. Jedyne co trzeba zrobić by się tam przenieść to... otworzyć książkę! Premiera jest przewidziana na 12 października.

Wchodząc na stronę empik.com kupimy tę pozycję za 28,99 zł. Po premierze cena wyniesie 39,90 zł.


3. J.K. Rowling - "Harry Potter i przeklęte dziecko" (NAJGŁOŚNIEJSZA PREMIERA 2016 ROKU!)

Już za 50 dni, czyli 22 października, swoją premierę będzie miał scenariusz napisany w formie książki przez J.K. Rowling Jacka Thorne’a i Johna Tiffany’ego, w adaptacji scenicznej Jacka Thorne’a. Będzie to ósma część opowiadająca historię najbardziej znanego czarodzieja na świecie! Harry Potter nigdy nie miał łatwego życia, a tym bardziej teraz, gdy jest przepracowanym urzędnikiem Ministerstwa Magii, mężem oraz ojcem trójki dzieci w wieku szkolnym.

Podczas gdy Harry zmaga się z natrętnie powracającymi widmami przeszłości, jego najmłodszy syn Albus musi zmierzyć się z rodzinnym dziedzictwem, które nigdy nie było jego własnym wyborem. Gdy przyszłość zaczyna złowróżbnie przypominać przeszłość, ojciec i syn muszą stawić czoło niewygodnej prawdzie: że ciemność nadchodzi czasem z zupełnie niespodziewanej strony.

Sprzedaż jest już możliwa na stronie empik.com w cenie 33,15 zł. Po premierze 39,00 zł.


4. Tarryn Fischer - "Pomimo twoich łez"

Książka jest kontynuacją losów Olivii, Leah i Caleba, których poznaliśmy w "Mimo twoich win".

„Mam wszystko, bo ciężko na to zapracowałam” - gdy ktoś tak mówi, to zazwyczaj myślimy o bogactwie, spełnionych marzeniach i szczęśliwej rodzinie. Czy pod tym pojęciem mogą kryć się kłamstwa, krzywdy i rany? Czy ktoś może sobie zapracować na wszystkie nieszczęścia świata?
Cóż, ja naprawdę mam wszystko i nie pozwolę, by ktokolwiek mi to odebrał.

Czy miłość, o którą tak zajadle walczą, wytrzyma napór intryg, kłamstw i tajemnic? Z pasją można kogoś kochać – można też nienawidzić, a granica między tymi uczuciami jest cienka.
Tarryn Fisher, mistrzyni w wywoływaniu skrajnych emocji, powraca! Przekonamy się o ich losach już niebawem - 26 października.

Książkę można nabyć już teraz w empik.com za 29,49 zł. Cena po premierze 36,90 zł.


5. Lissa Rankin - "Lekarstwo na lęk"

Niewiele osób ze świata medycyny wypowiada się na temat roli lęku w powstawaniu chorób. Prawda jest jednak taka, jest on poważnym czynnikiem ryzyka powstawania szeregu chorób: od zawału przez cukrzycę po raka. Lissa Rankin wyjaśnia, dlaczego musimy uleczyć się z lęków, które zagrażają naszemu zdrowiu i odzierają nasze życie z radości. Ukazuje nam również, w jaki sposób lęk w ostateczności może nas uzdrowić: otwierając nam oczy na wszystko to, co w naszym życiu potrzebuje uzdrowienia. „Lekarstwo na lęk” prezentuje przełomowe rozumienie oddziaływania lęków i wskazuje drogę powrotną do dobrostanu i spełnienia na wszystkich poziomach.

Wychodząc z połączenia nauki i duchowości, autorka „Lekarstwa na lęk” identyfikuje Cztery Straszne Założenia leżące u podstaw wszystkich lęków – od poczucia, że jesteśmy sami we wszechświecie, do przekonania, że nie poradzimy sobie ze stratą tego, co nam bliskie – i przekształca je w Cztery Deklaracje Odwagi, które nie tylko prowadzą nas ku zdrowiu fizycznemu, lecz również ku głębokiemu przebudzeniu. Autorka, posługując się szerokim wachlarzem ćwiczeń opartych na połączeniu ciało-umysł i wieloma tradycjami duchowymi, uczy nas, jak kultywować odwagę, wypisać spersonalizowaną Receptę na Odwagę i zacząć wieść bardziej autentyczne życie.

Już teraz kupując książkę na empik.com możemy dostać ją za 31,49 zł. Później będziemy musieli wydać 39,90 zł.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz